Pomoc dla Ukrainy

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

Moi znajomi zorganizowali transport i udostępnili 17 pokoi dla matek z dziećmi z Ukrainy. W sobotę wieczorem przywieźli pierwszą grupę około 20 osób. W tej grupie są dzieci w wieku 2 – 6 lat. Do miejsca zakwaterowania dojechali bardzo zmęczeni, głodni, zmarznięci.  Czekali na granicy ponad 20 godzin. Dzieciaki siedziały na mokrych kocach.

Osoby te znajdują się w Zdzięsławicach (gmina Michałowice), na ul. Zgody 1. gdzie właścicielka prywatnego przedszkola udostępniłam im część pomieszczeń, które normalnie wynajmuje dla gości weselnych itd.

Jutro koledzy z lokalnego koła myśliwskiego jadą na granicę po kolejne osoby, które potem będą rozlokowane w Zdzięsławicach.

Szkoła i przedszkole, gdzie chodzą moje dzieci zbiera już jedzenie i chemię, ale najpilniejszą potrzebą jest w tej chwili WĘGIEL, aby ogrzewać te pomieszczenia i zapewnić ciepłą wodę.

Mamy miejsce, skąd w dobrej cenie ten węgiel kupimy i mamy darmowy transport.

Jeśli ktoś miałby ochotę się dołożyć, to podaję numer mojego konta:

46 1020 3974 0000 5702 0018 4788, z dopiskiem 'pomoc Ukraina’ (to jest konto PKO BP). Rozliczenie potem Wam przekażę.

Jadę tam w środę.

W ten sposób nasza wspólna pomoc trafiłaby bezpośrednio do konkretnych potrzebujących, a nie tu punktu zbiorczego.

Bardzo liczę na przychylność z Państwa / Waszej strony.

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Beata Malczewska