Przejdź do menu Przejdź do treści

Procedura rejestracji pracy dyplomowej

PROCEDURA REJESTRACJI PRACY DYPLOMOWEJ

Rejestracja pracy dyplomowej

Warunki przygotowania pracy dyplomowej oraz przeprowadzenia egzaminu dyplomowego określają: Regulamin Studiów Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie obowiązujący od 1 października 2019 roku opracowany na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2020 poz. 85.) oraz Zarządzenia Nr R/Z.0201-34/2019 Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z dnia 3 lipca 2019 roku w sprawie nowelizacji Procedury antyplagiatowej.

 

I. Student składa w Centrum Obsługi Studenta co najmniej 14 dni przed planowanym terminem egzaminu dyplomowego komplet dokumentów:

– Dwa egzemplarze pracy dyplomowej w formie papierowej (w tym jeden egzemplarz wydrukowany dwustronnie i cienko oprawiony np. zbindowany – jest to egzemplarz, który zostaje w Archiwum Uczelni, przy czym dwustronne drukowanie dotyczy prac liczących powyżej 50 stron; prace do 50 stron należy wydrukować jednostronnie);

– Oświadczenie dotyczące praw autorskich oraz ewentualnej zgody na udostępnianie pracy w Archiwum Uczelni (druk oświadczenia należy wydrukować, wypełnić i podpisać, a następnie dołączyć do pracy dyplomowej jako jej ostatnią stronę i dopiero wówczas oprawić lub zbindować pracę);

– 1 płytę CD lub DVD  z zapisaną na niej pracą dyplomową w formacie PDF, umieszczoną  w papierowej kopercie z okienkiem (koperty nie zaklejać); płyta musi zostać opisana (niezmywalnym pisakiem) następującymi danymi: imię i nazwisko dyplomanta, numer jego albumu, kierunek studiów, rok ukończenia studiów, praca licencjacka/magisterska; jeśli papierowa koperta z płytą nie ma okienka, wszystkie wymienione wyżej dane muszą zostać napisane również na kopercie;

– Oświadczenie o zgodności wersji papierowej pracy z jej wersją elektroniczną; druk należy wydrukować na formacie A5 (½ kartki A4), wypełnić i podpisać, a następnie po złożeniu umieścić w papierowej kopercie razem z płytą CD/DVD zawierającą elektroniczną wersję pracy;

– Oświadczenie dotyczące zgody na poddanie pracy procedurze antyplagiatowej (załącznik nr 1 do Procedury antyplagiatowej w Uniwersytecie  Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie);

– Raport z kontroli antyplagiatowej zaakceptowany przez promotora;

– Dowód opłaty za wydanie dyplomu w języku polskim w kwocie 60 zł; opłatę należy dokonać na numer konta: 71 1240 4722 1111 0000 4852 4687. W tytule należy wpisać: opłata za wydanie dyplomu, imię i nazwisko studenta, nr albumu, kierunek;

Aby otrzymać odpis dyplomu w języku angielskim Dyplomant musi złożyć wniosek o wydanie takiego odpisu,  dowód wpłaty za wydanie dyplomu w języku angielskim w kwocie 40 zł; opłatę należy dokonać na numer konta: 71 1240 4722 1111 0000 4852 4687. W tytule należy wpisać: opłata za wydanie dyplomu, imię i nazwisko studenta, nr albumu, kierunek.

II. Dodatkowe informacje

Studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia uczestniczą w seminariach, w ramach których przygotowują prace dyplomowe. Na stronie tytułowej winny być umieszczone niżej wymienione elementy z zachowaniem podanej kolejności:

– nazwa uczelni, instytutu
– nazwa kierunku/specjalności studiów
– imię i nazwisko autora pracy
– tytuł pracy
– imię i nazwisko promotora
– miejsce i rok napisania pracy

  1. W zależności od typu i kierunku studiów student przygotowuje pracę licencjacką lub magisterską, zwaną dalej pracą dyplomową.
  2. Student przygotowuje pracę dyplomową pod kierunkiem nauczyciela akademickiego, zwanego jej promotorem.
  3. Promotor po zaakceptowaniu raportu z jednolitego systemu antyplagiatowego, przyjmując pracę dyplomową, jest zobowiązany w egzemplarzu przekazywanym do Centrum Obsługi Studenta napisać: „pracę przyjmuję” oraz złożyć czytelny podpis opatrzony datą.
  4. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu dyplomowego jest zaliczenie wszystkich kursów i praktyk wraz z odpowiadającą im liczbą punktów ECTS obowiązujących w programie studiów (liczba punktów ECTS pomniejszona o liczbę punktów przypisanych pracy dyplomowej i egzaminowi dyplomowemu) oraz uzyskanie z pracy dyplomowej pozytywnych ocen od promotora i recenzenta.
  5. Ostateczny termin złożenia pracy dyplomowej przez studenta wyznacza data 30 września. Egzamin dyplomowy powinien odbyć się w okresie nie dłuższym niż jeden miesiąc od daty złożenia pracy dyplomowej, ale nie później niż do dnia 31 października.
  6. W uzasadnionych przypadkach określonych w § 38 Regulaminu Studiów student może zwrócić się do Dyrektora Instytutu z prośbą o przesunięcie terminu złożenia pracy dyplomowej, jednak nie więcej niż o 1 miesiąc. Prośba studenta musi być zaopiniowana przez promotora.
  7. Student, który zaliczył wszystkie obowiązujące kursy, w tym także seminarium, ale nie złożył pracy dyplomowej w wyznaczonym terminie lub nie został dopuszczony do egzaminu dyplomowego, zostaje skreślony z listy studentów zgodnie z § 29  Regulaminu studiów.
  8. Osoba skreślona z listy studentów za brak złożenia pracy dyplomowej do obrony, może za odpowiednią opłatą w ciągu dwóch lat od daty skreślenia przedłożyć pracę dyplomową i zdać egzamin dyplomowy za zgodą promotora i Dyrekcji Instytutu.

  III. Dyplom

  1. Datą ukończenia studiów jest data złożenia egzaminu dyplomowego.
  2. Student, który zdał egzamin dyplomowy, staje się absolwentem Uczelni.
  3. Studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych do złożenia pracy dyplomowej, muszą mieć uregulowane wszystkie zobowiązania finansowe wobec uczelni (opłata za świadczenie usług edukacyjnych – dla studentów studiów niestacjonarnych, opłata za różnice programowe, powtarzanie roku/semestru, opłata za obronę eksternistyczną, inne opłaty).
  4. Absolwent otrzymuje uczelniany dyplom ukończenia studiów wyższych (wraz z suplementem), potwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego, określonego w przepisach szczegółowych ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 roku ze zmianami.
  5. Absolwent przed wydaniem dyplomu jest zobowiązany do uregulowania wszystkich zobowiązań wobec Uczelni.
  6. Absolwenci  studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich są zobowiązani do wypełnienia deklaracji udziału w badaniach losów absolwentów. Deklaracja jest dostępna online na stronie internetowej Biura Współpracy z Absolwentami absolwenci.up.krakow.pl; https://www.abk.up.krakow.pl/deklaracja.html. Wypełnioną online i zaakceptowaną elektronicznie ankietę student zobowiązany jest wydrukować, podpisać i złożyć w Centrum Obsługi Studenta przy odbiorze dyplomu.

 

 

 

Archiwa