Szkolenie BHP

dot. szkolenia w zakresie bhp dla studentów w roku akademickim 2019/2020

1. Szkolenie ogólne w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (zwane kursem BHP) jest obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

2. Kurs BHP jest realizowany za pośrednictwem nowej platformy Moodle UP:

Kurs BHP znajduje się w kategorii kursów: Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego.

3. W celu odbycia kursu BHP należy:

a) zalogować się na platformie – dane do logowania jak do Wirtualnej Uczelni,

b) zapisać się na niniejszy kurs podając hasło (tzw. „klucz dostępu”). Klucze dostępu przypisane są do danego kierunku studiów. Studenci obowiązani są zapisać się na kurs BHP podając klucz przypisany do kierunku studiów, na którym rozpoczynają naukę.

4. Studenci zobowiązani są do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na platformie Moodle i zaliczenia testu.

5. Szkolenie należy odbyć i zaliczyć w następujących terminach:

– do 31 grudnia 2019 r. – studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych,

– do 30 kwietnia 2020 r. – studenci wpisani na I rok studiów w rekrutacji śródrocznej.

6. Po ukończeniu kursu i zaliczenia testu student ma obowiązek wydrukować z systemu Moodle potwierdzenie ukończenia szkolenia (pełna treść oświadczenia wraz z podpisem winna znajdować się na jednej stronie). Wypełniony i podpisany druk należy dostarczyć do:

– Kancelarii Uczelni (ul. Podchorążych 2, I piętro, obok wejścia głównego) lub

– inspektora ds. BHP (pok. 10 p B) wyłącznie w terminie ustalonym przez starostę.

7. Osoby rozpoczynające studia na więcej niż jednym kierunku:

– odbywają szkolenie tylko na jednym kierunku studiów,

– winny złożyć oświadczenia osobno do każdego kierunku studiów (na oświadczeniu należy podać klucz dostępu (lub kierunek studiów) na którym został ukończony kurs).

8. Przepisanie zaliczenia ze szkolenia ogólnego w zakresie BHP jest możliwe wyłącznie w przypadku studentów, którzy odbyli to szkolenie na platformie Moodle w naszej Uczelni. Pozostali studenci zobowiązani są do przystąpienia do szkolenia.

Przepisanie zaliczenia dokonywane jest w oparciu o złożone oświadczenie, w tym celu starości poszczególnych kierunków studiów winni skontaktować się z Inspektorem ds. BHP (pok. 10 p B, Kraków, ul. Podchorążych 2; tel. 12 662 6016; e-mail: luiza.kochanik@up.krakow.pl ).

9. Terminy dostarczenia potwierdzenia (oświadczenia)

Wypełniony i podpisany druk należy dostarczyć najpóźniej do:

– 17 stycznia 2020 r. – studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych,

– 15 maja 2020 r. – studenci wpisani na I rok studiów w rekrutacji śródrocznej.

KLUCZE DOSTĘPU

KIERUNEK STUDIÓW