Zaproszenie do udziału w bezpłatnym kursie Polskiego Języka Migowego

Szanowni Państwo!
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Pedagogicznego serdecznie zaprasza na kurs podstawowy Polskiego Języka Migowego.
Nasza oferta kierowana jest do pracowników naszej Uczelni, którzy mają lub mogą mieć w przyszłości kontakt ze studentami niesłyszącymi i pragną przełamać barierę komunikacyjną.
Obecnie planujemy uruchomienie specjalistycznego kursu podstawowego Polskiego Języka Migowego – naturalnego języka osób niesłyszących. Zajęcia prowadzić będzie słyszący lektor w towarzystwie niesłyszącego asystenta, co pozwoli kursantom na zdobycie umiejętności wynikających z bezpośredniego kontaktu z osobą niesłyszącą.
Organizacja kursów języka migowego pozwoli obecnym i przyszłym studentom na przełamanie bariery komunikacyjnej z jednostkami Uczelnianymi, z którymi każdy student ma do czynienia oraz pokaże otwartość Uczelni na problemy osób niepełnosprawnych.
Zajęcia odbywać się będą od 12 marca do końca czerwca we środy w godzinach 16:00–19:00 w budynku przy ul. Podchorążych 2. Po zakończeniu kursu każdy uczestnik może przystąpić do egzaminu i otrzymać zaświadczenie o znajomości konkretnego stopnia języka migowego.
Gorąco zachęcamy do udziału w kursach. Dla naszych pracowników udział w kursie jest bezpłatny!
Ze względu na organizację pracy w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy:bon@up.krakow.pl lub telefonicznie 12 662 66 70 do 12 marca do godz. 14:00.
Liczba miejsc ograniczona.