INFORMACJA DLA STUDENTÓW FILOLOGII ROMAŃSKIEJ

W dniach 20 – 22 marca 2014 r. Samorząd Województwa Małopolskiego planuje po raz drugi zorganizować 3 – dniowe Targi Edukacyjne pn. Festiwal Zawodów w Małopolsce, podczas których będzie prezentowana oferta edukacyjna szkół zawodowych z następujących branż: budowlanej, elektryczno – informatycznej, rolno – przetwórczej, turystyczno – gastronomicznej, usługowej, społeczno – medycznej oraz mechaniczno – mechatronicznej. Zaproszeni wystawcy będą wraz z przedsiębiorcami współpracującymi ze szkołami prezentować „na żywo” na czym polega kunszt poszczególnych zawodów. W ramach ekspozycji zostaną przygotowane stoiska wystawiennicze 66 szkół zawodowych z Małopolski oraz szkół wyższych. Uczniowie odwiedzający targi będą mogli skorzystać z porad doradców zawodowych. Targi odbędą się w Krakowie przy ul. Centralnej 41A.
Do udziału w tegorocznych Targach Edukacyjnych jako wystawcy zostali zaproszeni także goście z zagranicy tj.: Chorwacji, Francji, Niemiec, Senegalu, Słowacji i Ukrainy.
W związku z powyższym chcielibyśmy zaprosić do współpracy, która miałaby polegać na towarzyszeniu zagranicznym partnerom oraz pomocy logistycznej przy organizowaniu ich pobytu. Zwracamy się zatem z prośbą o przydzielenie: dla grupy dla grupy francuskiej  i senegalskiej – po 2 studentów (łącznie 4) znających język francuski. Opieka nad zagranicznymi gośćmi odbywałaby się w dniach 19 – 22 marca 2014 r. (tj. od środy do soboty). W poszczególnych dniach wyglądałoby to następująco: 19 marca – od godz. 10.00 do godz. 19.00, 20,21 marca – od godz. 9.00 do godz. 19.00, 22 marca od godz. 9.00 do godz. 16.00.
Województwo Małopolskie, w przypadku podjęcia współpracy zapewnia pełną organizację pobytu (np. organizację wycieczki po Krakowie itp.) wraz z obiadem. Na zakończenie zostaną wystawione stosowne zaświadczenia potwierdzające udział w Targach, a zarazem odbycie praktyki na zasadzie wolontariatu, która jest bezcennym źródłem wiedzy i doświadczenia.
W razie wątpliwości proszę o kontakt pod nr telefonów: 12 63 03 479 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00) lub e-mailem: dariusz.baranowski@umwm.pl.